MATE

MULTIDIMENSIONAL ANALYTICAL TRAINING IN EDUCATION

W dniu 18.11.2017 r. dr Monika Baryła-Matejczuk ekspert w projekcie MATE oraz Magda Janiak – koordynator projektu wzięły udział w XIII Szachowym Turnieju Niepodległości Ziemi Chełmskiej, zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej w Białopolu.

Turniej rozpoczęła prezentacja na temat projektu „Wielowymiarowy analityczny trening w edukacji”, której celem było przybliżenie młodym szachistom, nauczycielom, trenerom oraz przedstawicielom władz lokalnych założeń projektu oraz współpracy w ramach testowania i wdrożenia narzędzia w środowisku szkolnym.

Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

W turnieju udział wzięło 48 zawodników z terenu Polski i Ukrainy. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 12, juniorek i juniorów do lat 18, OPEN oraz Najlepszej kobiety. Sędzią głównym turnieju był Pan Edward Chowra.

Informacje na temat Turnieju na stronach organizatorów:

http://www.lesniowice.lubelskie.pl/2017/aktualnosci/ee118.html

http://bialopole.eu/index.php/1838-szachowy-turniej-niepodleglosci-ziemi-chelmskiej